Neova Sigorta tekafül sigortacılığı yapıyor mu?

Bir süredir basında yer alan çeşitli dolaylı ve doğrudan haberlerde Neova Sigorta'nın tekafül sigortacılığını benimsediği vurgulanıyor.

Nitekim, 4 Eylül 2011 tarihli Milliyet Gazetesi haberinde Neova Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, tekafül yani İslami sigorta uygulaması hakkında bilgiler verip, şirketinin müşterilerine kâr payı vereceği tekafül sigorta modelinin detaylarından bahsediyor.

Ancak, şu aşamada şirketin web adresi olan http://www.neova.com.tr/ üzerinde bu konuda doğrudan şirket politikasını içeren bir açıklama yer almıyor. Sadece, "Basın Odası" kısmında yukarıda bahsedilen haberlere atıflar söz konusu.

Tekafül sigortacılığının prensipleri gereği, faizsiz sigortacılık çerçevesinde tekafül modeli icra eden bir sigorta şirketi bu modelin detaylarını müşterileri ile gerek web sitesi gerekse de diğer yazılı platformlarla paylaşmalıdır.

Not:
17.11.2012 tarihi itibarıyla tespit ettiğimiz üzere Neova Sigorta faizsiz sigortacılık yaptığını web sitesinde ileri sürmektedir.


1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bu şirketle ilgili Medyada çıkan haberler benimde dikkatimi çekmişti.Belki siz atlamış olabilirsiniz İnternet sitesine baktığımda faizsiz Sigortacılık diye bir başlık altında çalışma prensiblerini açıklamışlar.

Yorum Gönder